22 Ocak 2013 Salı

FINE ART Sanat Birliği'nde "ENAD" yararına resim sergisi...

FineArt'ın ilk sergisi açıldı
Haber: Fatih YILMAZ, SABAH GAZETESİ - 25.12.2012
Uluslararası Sanat Birliği FineArt'ın 9 ülkeden toplam 20 sanatçının katılımıyla düzenlediği sergi Koza Suite Hotel'de açıldı
Düşleri, duyguları ve düşünceleri resim, heykel ve seramik eserleriyle anlatmayı, yaşam ile sanatı buluşturmayı amaçlayan "FineArt Uluslararası Sanat Birliği", Koza Suite Hotel'in katkılarıyla Ankara'da bir sergi düzenledi. Açılışa iş, sanat, medya ve akademi dünyasından birçok ismin yanı sıra büyükelçiler de katıldı. Etkinlikte, Türkiye, Azerbaycan, Bulgaristan, Filipinler, Gürcistan, Kırgızistan, Kosova, Moldova ve Rusya olmak üzere 9 ülkeden toplam 20 sanatçının 45 eseri sergileniyor.
TEŞEKKÜR PLAKETİ 
Sergiye katılan tüm sanatçılara Fine Art ve Koza Suite Hotel tarafından teşekkür plaketi verildi. Plaketler Filipinler'in Ankara Büyükelçisi Marilyn J. Alarilla tarafından takdim edildi. Açılış töreni, dans gösterisiyle son buldu. Sergi, 29 Aralık'a kadar Koza Suite Hotel'de görülebilecek. FineArt Uluslararası Sanat Birliği, 26 Ocak 2013'te Bursa Ördekli Kültür Sanat Merkezi ve hemen ardından şubat ayında Koza Suite Hotel ile birlikte Ankara Büyülü Fırça Sanat Galerisi'nde Engelli Aileleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği yararına bir sergi düzenleyecek.
***
Engelli Aileleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, “ENAD Yaşam Merkezi” Projesi’ne destek amacı ile, FINE ART Sanat Birliği Sanatçıları; Ressam Funda TÜMER ve Ressam Erdinç SAKİN’e ait güzide eserlerin sergilendiği ve satış gelirlerinin ENAD’a bağışlanacağı etkinlik kapsamında 19 ŞUBAT 2013 ve 28 ŞUBAT 2013 tarihleri arası, “BÜYÜLÜ FIRÇA Sanat Galerisi”nde, sanat ve yardım sever ziyaretçileri ağırlamaktan onur duyacaklardır.
Engelli ve Engelli Aileleri hakkında sorumluluk bilinci geliştirmek, farkındalık oluşturmak ve Engelli Yaşam Merkezi projemizi kamuoyu ile paylaşabilmek amacıyla bizlere her fırsatta destek olan sanatçı ve sanatsever dostlara en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Tüm Halkımız Davetlidir. 
Genel Başkan Recep ERDEM
(21 Ocak 2013, ENAD Genel Merkezi – ANKARA)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder